Dobry wieczór. Tak się akuratnie złożyło, że pisząc dzisiejszą recenzję spędzam w sposób pracowity wieczór właśnie. Maska ukończona, czas na wyrok włosowej wyroczni, dogłębną analizę składu i pozostałe niezbędniki każdej recenzji kosmetycznej, jaką publikuję na tym blogu. Mowa oczywiście o zdjęciach, których wykonanie wymagało sporego nagimnastykowania się, ale nie o tym tutaj. To nie jest multimedialny blog. To blog u-r-o-d-o-w-y. Hop do recenzji, już!
Słowem wstępu: Nie będę owijać w bawełnę. Zakup tej maski był swego rodzaju chwytaniem się brzytwy przez tonącego. A to dlatego, że ze swojego poprzedniego włosomaniaczego okresu pamiętałam tylko tyle, że Biovaxy mi podchodziły. I sprawdzały się świetnie. Nie znalazłam maski do włosów blond (pamięta je ktoś?), więc wybrałam intensywnie regenerującą z octem jabłkowym, gdyż obiło mi się o uszy, że ocet jabłkowy… nabłyszcza włos.
Zapewnienia producenta: L’Biotica Biovax Botanic, intensywnie regenerująca maska do włosów, zawiera składniki pochodzenia naturalnego, między innymi ekstrakt z tataraku, rozmarynu oraz ocet jabłkowy. Przeznaczona jest do pielęgnacji włosów wymagających wzmocnienia, wygładzenia oraz matowych. Regularne stosowanie maski L’Biotica przywraca włosom ich naturalny blask, wygładza, odświeża, a także zapewnia odpowiednie nawilżenie.
W celu wzmocnienia i odżywienia włosów osłabionych: na umyte i osuszone ręcznikiem włosy rozprowadź odpowiednią ilość maski. Starannie wmasuj produkt we włosy i skórę głowy. Pozostaw maskę na 15 minut lub dłużej. Następnie dokładnie spłucz włosy strumieniem chłodnej wody. Kurację należy powtarzać co 3-5 dni. Opakowanie produktu nadaje się w 100% do recyclingu. Kosmetyk wegański.
Estetyka opakowania: No ładneee. Można pokusić się o stwierdzenie, że eleganckie (jeśli zedrzesz etykietę).
Skład: aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, ceteareth-20 – składnik ma działanie oczyszczające i wspomaga główne detergenty w kosmetykach myjących, działa zwilżająco, dzięki czemu ułatwia aplikację kosmetyków, zmniejsza tarcie, tłustość i lepkość kosmetyków, ma także właściwości emulgatora łączącego składniki tłuszczowe z roztworami wodnymi, quaternium-91 – wielofunkcyjny składnik kosmetyczny nowej generacji, odpowiedzialny za zmiękczanie, ochronę koloru oraz za ułatwianie penetracji skóry i włosa witaminie E, acetum – ocet, składnik antystatyczny, stearamidopropyl dimethylamine – naturalny składnik pozyskiwany z oleju rzepakowego, zastępujący działanie silikonu, działanie antystatyczne, tripelargonin – substancja nawilżająca, zmiękczająca pozyskana z nasion ostropestu, macadamia integrifolia seed oil (olej makadamia), hydrogenated castor oil/sebacic acid copolymer – uszczelnia łuski włosów zniszczone zabiegami termicznymi oraz fryzjerskimi jak farbowanie czy twała ondulacja, “cementuje” je, wygładza i nabłyszcza włosy, naturalny emolient, substancja kondycjonująca i konsystencjotwórcza, nawilża, odżywia, często stosowana w sztyftach oraz emulsjach nawilżających, dozwolona do stosowania w kosmetykach naturalnych i organicznych, rosmarinus officinalis leaf extract (ekstrakt z rozmarynu), acorus calamus root extract (ekstrakt z korzenia tataraku), rubus chamaemorus fruit extract (ekstrakt z maliny moroszki), mentha piperita leaf extract (ekstrakt z mięty pieprzowej), cetrimonium methosulfate – konserwant, substancja antystatyczna, propanediol – glikol roślinny, działanie nawilżające, glycerin (gliceryna), lavandula angustifolia flower extract (ekstrakt z lawendy), salvia officinalis leaf extract (ekstrakt z szałwii lekarskiej), thymus vulgaris flower/ leaf extract (ekstrakt z tymianku), prunus armeniaca fruit extract (ekstrakt z owoców moreli), prunus persica fruit extract (ekstrakt z owoców brzoskwini), pyrus malus fruit extract (ekstrakt z jabłka), polysorbate 80 – detergent, emulgator, parfum – zapach, citric acid, sodium benzoate, potassium sorbate, phenoxyethanol – konserwant, ethylhexylglycerin, limonene – substancja zapachowa pochodzenia roślinnego, alergen, linalool – substancja zapachowa pochodzenia roślinnego, potencjalny alergen, benzyl salicylate – salicylan benzylu, składnik kompozycji zapachowych oraz filtr przeciwsłoneczny, maskuje niepożądane zapachy innych składników kosmetyku, pochłania również promienie UV, dzięki czemu kosmetyki dłużej zachowują świeżość, citronellol – substancja zapachowa pochodzenia roślinnego, alergen, hexyl cinnamal – substancja zapachowa pochodzenia roślinnego, alergen.
Zapach: Szczerze? Wyrzuciłam opakowanie i… nie pamiętam.
Działanie: Zbliżone do wszystkich innych waxów, jakie miałam przyjemność stosować. Po chwili od nałożenia na włosy, sprawiała, że stawały się śliskie, łatwe do przeczesywania palcem i nie wymagały czekania 15 minut na opisywany przeze mnie efekt.
Podsumowanie: Spoko. Spoko. Aczkolwiek na razie do niej nie wrócę. Wiecie dlaczego ;_; (fenoksyetanol).