X banalnych fryzur, które możecie uczesać na Wigilię! (bez użycia ciepła!)

elo! Długo zastanawiałam się nad opublikowaniem tego typu notki przede wszystkim dlatego, że w okresie przedświątecznym w blogosferze aż gęsto od instrukcji na wigilijne uczesania. Wybierając swoje propozycje kierowałam się głównie łatwością ich wykonania i możliwością stworzenia czegoś bez użycia lokówki / prostownicy czy suszarki. Poznajcie X wyjątkowo łatwych fryzur, które możecie uczesać na Boże Narodzenie!

Jedyne, czego będziecie potrzebować to: szczotka do włosów, balsam (ja użyłam odbudowującego L’biotica Biovax Opuncja Mango) i kilka dodatków ułatwiających uczesanie / dodających świątecznego akcentu.

Balsam Biovax fajnie dociąża włosy (przynajmniej na chwilę nie odstają na wszystkie możliwe strony, co jest dobrym ułatwieniem do dalszych “fryzjerskich” działań).

Do pierwszej fryzury, użyłam przezroczystych, elastycznych gumek For Your Beauty, które możecie kupić w Rossmannie. Produkt występuje w różnych wersjach kolorystycznych, jednakże uznałam, że w przypadku moich różnokolorowych włosów (odrosty/część rozjaśniana) najlepiej sprawdzą się te bezbarwne. Zaletą gumeczek jest to, że są bardzo rozciągliwe i wytrzymałe, a oprócz tego te, które zakupiłam są prawie niewidoczne i lekkie. Przy rozważnym używaniu nie łamią i nie wyrywają włosów.

Cały sekret fryzury numer jeden tkwi w pogrubieniu kłosa. Spójrzcie na wykonanie krok po kroku:

Dodanie kokardki (tę akurat dostałam w zestawie ozdobnym w Empiku) jest całkowicie opcjonalne. Możecie śmiało rozpuścić zwisające warkoczyki i wtopić rozpuszczoną część w resztę włosów. Uwielbiam tę fryzurę za jej francuski nieład i możliwość różnych wariacji zdobienia.

Do kolejnego uczesania wykorzystałam wypełniacz do koka i kokardkę-spinkę. Pamiętajcie, aby przed założeniem wypełniacza, upiąć włosy w kucyk – dzięki temu fryzura będzie o wiele bardziej stabilna.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego uczesania, ogromną zaletą koka jest różnorodność zdobień, jakimi możemy go upiększyć.

Warto pomyśleć o akcencie kolorystycznym. Zieleń, czerwień i złoto to jedne z najbardziej świątecznych barw. Zielono-czerwone sukienki, ciepłe, eleganckie stroje, często w kratę. Czerwień to symbol miłości, poświęcenia. Czerwone jabłka na choince przypominały o jabłku zerwanym w raju przez Ewę i Adama (nie bez powodu obchodzą oni imienny właśnie w Wigilię).

Jeśli nie macie smykałki do skomplikowanych warkoczy / koków, postawcie na klasykę. Zwykłe, dobierane warkocze zdobione kokardkami również spełnią swoją rolę – zwłaszcza, jeśli nie nosicie ich na co dzień.

A jeśli… pójdziecie o krok dalej i wykorzystacie niedocenioną moc wsuwek, być może uda Wam się stworzyć niepowtarzalne, romantyczne upięcie?

Jak tam przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami Świąt? Prezenty zaplanowane? Pierniczki upieczone? A może tak jak ja, wciąż tkwicie na etapie poszukiwania fryzury … idealnej?